Materiály pan mají své výhody i nevýhody

Kdo chce kvalitu, informuje se. V případě realistických panen tomu není jinak. Jestli jste usoudili, že investice do realistické panny je to, po čem toužíte, popřemýšlejte i nad typem, který zakoupíte. Ne každá panna je vyrobena ze stejného materiálu. Jaké jsou výhody a nevýhody každého z nich a který vybrat?

Když jde vývoj panen dopředu

Svět umělých panen se neustále vyvíjí. To, co kdysi začínalo jako nafukovací panna je dnes ultra realistickým produktem, jenž je schopný potěšit každého muže. Původně se pro výrobu panen používal výhradně silikon, avšak díky dnešním moderním technologiím se přistoupilo i k variantě termoplastického elastomeru (TPE). Nás, jakožto budoucí uživatele, budou hlavně zajímat především rozdíly a výhody těchto jednotlivých materiálů. Jaké jsou?

Silikon

Díky své odolnosti je silikon využíván v mnoha odvětvích a produktech

(mixtura silikonového polymeru, uhlíku, vodíku a kyslíku)

Výhody

Mezi jednoznačné výhody silikonu patří jeho vyšší odolnost proti teplu, vodě i skvrnám z oblečení, pokud pannu plánujeme oblékat do námi vybraných oblečků. Materiál není tolik pórovitý ani přilnavý, takže oproti elastomeru tolik nelepí při doteku. Silikon také mnohem déle vydrží, méně se poškozuje a všechny opravy jsou mnohem snadnější.

Vaginální a anální dutiny lze také snadno sterilizovat, avšak nedoporučuje se užívat pro tuto činnost alkoholový roztok, který materiál ničí. Když ještě zůstaneme u anální a vaginální dutiny, nutno zmínit, že při sexu působí skutečně velmi realisticky. Celkově i čištění těchto dutin bývá velice snadné, jelikož díky vyšší odolnosti silikonu vůči teplu lze dutiny vymýt teplou vodou s dezinfekcí.

Souhrnem:

  • Snazší čištění.
  • Vyšší životnost.
  • Odolnější vůči teplu, vodě a skvrnám.

Nevýhody

Značnou nevýhodou panen ze silikonu je jejich cena, která bývá mnohdy vyšší, než je tomu u TPE materiálu. Jelikož neexistuje žádný český výrobce silikonových panen, je nutno počítat i s dovozem a cena jedné takovéto panny se může vyšplhat v průměru na 50.000 Kč a výše. Kromě ceny bývá u silikonu také problém v jeho tvrdosti a elasticitě. Nelze říct, že by materiál byl zcela neelastický, to ne. Elastický je, avšak nelze počítat, že se zadek bude při análním sexu třepat, nebo že se prsa panny budou volně houpat. Do určité míry ano, ale silikon je prostě tvrdší a je to znát.

Souhrnem:

–          Cena.

–          Nižší elastičnost.

–          Vyšší tvrdost.

TPE

Termoplastický elastomer (TPE) je často také výrobním materiálem plovoucích lehátek

(mix plastu a gumy)

Výhody

Termoplastický elastomer má oproti silikonu značnou výhodu v rámci elastičnosti a pružnosti. Skutečně se jedná o materiál, který je velice měkký a jemný. Prsa i hýždě panny lze mačkat dle své vůle bez vyššího odporu materiálu. Materiál se vždy vrátí do původního tvaru (paměť materiálu). Díky tomu se panna také mnohem snadněji skládá a nastavuje do různých vámi zvolených pozic. Dálé je panna  TPE materiálu více teplovodivá. Což se hodí, pokud máme pannu v teplé místnosti. Panna se oproti silikonu rychleji zahřeje a nebude tak studená.

Řada uživatelů také hodnotí TPE materiál jako realističtější na dotek. Zcela jistě je výhodou materiálu také jeho cenová dostupnost. Panny z TPE bývají mnohdy levnější než jejich kolegyně ze silikonu. Avšak, stejně jako v případě silikonu, velice záleží na modelu, který si kupujete.

Souhrnem:

–          Vyšší elastičnost.

–          Jemnější a měkčí materiál.

–          Realističtější texturace kůže.

–          Nižší cena.

Nevýhody

Každá výhoda však sebou nese i svou stinnou stránku. Díky tomu, že je kůže realističtější na dotek, tak se hůře čistí. Může za to ona pórovitá textura. S tím souvisí nižší odolnost vůči skvrnám z oblečení a barev. Jakmile se do jednotlivého póru dostane barva, hůře se odstraňuje. Následky obarvení však lze zmírnit tím, že oblečení panny párkrát před obleknutím panny vypereme v octové vodě. Jednoduše místo pracího gelu použijeme 1 odměrku octu a dáme oblečení prát.

TPE materiál také má mnohem nižší odolnost proti vysoké teplotě. Ve výsledku je problém sprchovat pannu v teplé vodě nebo ji fénovat příliš horkým vzduchem při opravách, hrozí značné riziko rozpuštění a deformace materiálu. Oproti silikonu tak musíme u oprav při užívání fénu nastavit nižší teplotu vzduchu.

Anální i vaginální dutina je také náchylnější na uchovávání vlhkosti. Sterilizace těchto dutin je tedy mnohem důležitější (vlhkost + pórovitost umožňuje snadné množení bakterií). Povrch materiálu je přilnavější až lepivý, proto je nutné jej často pudrovat. Pannu z TPE materiálu musíme také chránit před přímým slunečním svitem, který ji při dlouhodobém vystavení poškodí. Rozhodně je nutné pannu také skladovat v suchých prostorách.Díky nižší odolnosti vůči teplu se panny nikdy nevyrábí s vyhřívanou kostrou, což u panen ze silikonu není problém.. Dále po zakoupení panna zapáchá typickým zápachem nového plastu, což se u silikonu neděje, ale zápach časem (po prvním umytí) zmizí.

Souhrnem:

–          Čištění je důležitější.

–          Lepivý povrch (řeší se pomocí dětského pudru).

–          Nižší odolnost vůči teplotě a skvrnám.

Co si vybrat a podle čeho se rozhodovat?

Volba je na vás, avšak za Naughty harbor doporučujeme TPE

Před koupi každé panny si musíte položit několik otázek. Řada otázek vás ani nenapadne, obzvlášť, pokud se sex dolls nemáte ještě mnoho zkušeností. Rádi vám ale poradíme. Jaké otázky si tedy klást?

–          Chci pannu pouze na sex?

–          Plánuju ji oblékat do různých oblečků?

–          Co je pro mě podstatnější vzhled nebo dotek?

–          Plánuju společné koupele v teplé vodě?

–          Záleží mi na životnosti panny?

–          Jsem ochoten si připlatit?

Nelze jednoznačně říci, že ten nebo onen materiál je lepší. V mnoha případech skutečně velmi záleží, pro co pannu budete využívat a co skutečně hledáte. Nemá smysl zbytečně utrácet vysoké peníze, pokud hledáte skutečně elastickou a jemnou pannu. Na druhou stranu zase nemá smysl šetřit, jestli plánujete pannu používat v teplé vodě a smíříte se s vyšší tvrdostí materiálu, která vám nevadí.

Obecně se ale dá říci, že panny z TPE materiálu jsou dostupnější a rozšířenější díky své kvalitní kožní texturaci. Sice vyžadují větší péči, avšak to většinu uživatelů neodradí. Za nás za Naughty Harbor můžeme v klidu doporučit panny z TPE materiálu.

Tak jako tak, ještě před samotnou koupí je možné si pannu vyzkoušet skrze velmi diskrétní rezervaci v našem podniku Naughty Harbor. Dopřej si jedinečný zážitek a získej potřebné zkušenosti, které ti pomohou ve tvém rozhodování.

Mohlo by tě zajímat

Možnosti úprav Sex dolls na míru

Realistické panny. Jak na drobné opravy u malých poškození?

Naughty Harbor v Praze: Maximální diskrétnost a věrnostní program

Byla krásnější, než jsem si představoval