Realistické panny. Jak na drobné opravy u malých poškození?

I když jsou panny z velice elastického TPE materiálu, sem tam se může stát nehoda, při které se panna poškodí. U malých oprav si ve většině případů dokážeme pomoci sami, ale jak na to?

Typy poškození:

  • Povrchová
  • Vnitřní

Povrchová poškození a jak je řešit

Přehled možných paruk pan | Naughty Harbor

Do povrchového typu poškození se počítá především poškození kůže, vlasů, nehtů, očí a make-upu. Každé poškození jedné z těchto oblastí je celkem jednoduše opravitelné, ale i zde můžeme najít závady, které mohou být nad naše síly.

Oprava kůže

Poškození kůže je relativně opravitelným poškozením na silikonových pannách. Ve většině případů se jedná o malé trhlinky, které stačí jednoduše slepit dohromady. Při větším poškození, kdy je povrch poškrábaný nebo například odpadne kus silikonu, je oprava mnohem složitější a lze očekávat, že po opravě panna nebude na 100 ale aspoň 95 % vypadat jako před poškozením.

Co budeme pro opravu kůže potřebovat:

  • Lepidlo
  • Párátko
  • Ubrousek

Pro začátek opravy musíme správně vyčlenit oblast daného poškození, ve kterém budeme operovat. Oblast bude napřed nutné vyčistit, nejlépe pomocí dětského oleje naneseného na ručník či hadřík z mikrovláken. Následně vyčistíme i samotnou trhlinku až do takové míry, že se v ní nic nebude nacházet, ani prach. Pozor si musíme dát i na vysušení oleje, který se v trhlince před aplikací lepidla nesmí nacházet. Po očištění na párátko naneseme trošku průhledného klasického lepidla, které následně rozetřeme po stěnách trhliny. Přeteklé lepidlo z rány se pokusíme párátkem odstranit ještě před jeho zaschnutím. Následně počkáme, než začne lepidlo působit a máme hotovo.

Zde se můžete podívat, jak takový postup probíhá:

Oprava  nehtů

Poškození nehtů je relativně jednoduše opravitelná záležitost, že zde není potřeba se moc rozepisovat. Pokud nějaký nehet vypadne, jednoduše se postupuje jako při jeho původní instalaci. Nehet postačí dostatečným množstvím lepidla opět přilepit zpět. Jednoduše naneseme lepidlo na prst a necháme zatuhnout.

Vnitřní poškození Silikonové panny

Dalším z mnoha poškození silikonových panen bývá i poškození vnitřní konstrukce, jako jsou prsty nebo klouby. Avšak pro každý typ poškození, podobně jako zde, píšeme samostatné články. Pro více informací o vnitřním poškození prstů a kloubů vám doporučíme přečíst si tyto články: